Panasonic va lansa prima cameră video 3D pentru publicul larg

Panasonic va lansa prima cameră video 3D pentru publicul larg

22 iulie 2010 | 13:30 Liviu Mihai Comentarii 4

Go4it.ro isi premiaza fanii: castiga un super mouse Logitech G700!
Intra pe pagina Go4it.ro de Facebook si participa.

Săptămâna viitoare, mai precis pe 28 iulie, Panasonic va organiza o conferinţă de presă la Tokyo. În cadrul acesteia, va fi anunţată prima cameră video 3D dedicată publicului larg.

AG-3DA1 nu este prima cameră 3D a celor de la Panasonic. Aceasta vine după ce, tot în 2010, Panasonic a lansat o cameră video 3D profesională. Cea care va fi anunţată săptămâna viitoare va fi orientată către utilizatorii de rând.

Panasonic va lansa prima cameră video 3D pentru publicul larg

Panasonic AG-3DA1 va dispune de două "lentile gemene" în locul uneia singure, cum este cazul camerelor obişnuite. Va înregistra full HD şi va putea salva capturile pe carduri de memorie SD.

Preţul nu este cunoscut deocamdată. Cert este că nu va fi chiar ieftină, cum nu este la ora asta niciun produs legat în vreun fel de 3D.

Sursa: Crunch Gear

               inapoi la Yahoo
Etichete: Panasonic, 3D

Publicitate

Comentariile utilizatorilor

(necesar)
(necesar)
(necesar)
Copyright © 2012 Apropo Media Termeni şi condiţii | Contact
Statistici SATI