Nokia Booklet 3G candidează cu şanse mari de succes la titlul de cel mai scump netbook. Una dintre caracteristicile definitorii ale netbook-urilor trebuia să fie preţul. Şi ne-am obişnuit ca acest să se situeze în jurul a 1500 RON. Finlandezilor de la Nokia se pare că nu le pasă prea mult de acest aspect atâta vreme cât netbook-ul lor va costa dublu.
În Italia, Nokia Booklet 3G poate fi deja precomandat pentru 699 de euro. Un preţ, spun eu, exagerat de mare. Asta mai ales în condiţiile în care, cu excepţia construcţiei să spunem, Nokia Booklet 3G nu aduce nimic în plus faţă de celelalte netbook-uri. Poate doar sistemul de operare, Nokia Booklet 3G fiind unul dintre primele netbook-uri cu Windows 7.
Livrările pentru precomenzi la Nokia Booklet 3G se vor face spre sfârşitul lunii octombrie, după ce Windows 7 va fi lansat oficial.
Sursa: CrunchGear







Nokia X6 – aproape 5 stele pentru multimedia
Nokia se pregăteşte să lanseze X2, un telefon low-end
Allview E1 Tickle - un Dual SIM ieftin şi dotat cu touchscreen
Samsung S3370 – un Corby cu 3G
Windows Phone 7 nu va avea copy&paste. De ce?
Marea Confruntare a Razboinicilor! Alege cel mai puternic luptator din toate timpurile
Cum transforma web-ul prostitutia
Se arata Fecioara Maria in Bosnia?

Comentariile utilizatorilor
nu te supara... dar ce netbook mai are 3G incorporat si autonomie de 12 ore... nu sunt ironic.. vreau doar sa stiu.. ca sa il cumpar... sa nu mai astept dupa Nokia Booklet