Skype trece la HD

Skype trece la HD

26 februarie 2010 | 17:15 Liviu Mihai Comentarii 6

Una dintre cele mai populare aplicaţii de apeluri video şi chat, Skype, facilitează mai nou transmisia video în format HD. Responsabilă pentru acest lucru este cea mai nouă versiune - Skype 4.2.

Anunţul oficial al noii facilităţi a fost făcut pe blogul oficial. Cei de la Skype spun că noua versiune include "aproape tot ce ai nevoie" pentru realizarea apelurilor video HD. Evident, este necesară şi o conexiune la Internet suficient de bună pentru a transmite în condiţii optime imaginea.

Skype 4.2 aduce totodată şi alte câteva îmbunătăţiri. Printre acestea, calitatea mai bună a convorbirii. Acum există şi un indicator care îţi arată calitatea apelului. De asemenea, noua versiune include funcţia Skype Access, un sistem de conectare la hotspot-uri wireless în regim "pay per minute".

Pentru funcţia HD este necesară o cameră web HD.

Descarcă Skype 4.2 de aici.

Skype trece la HD

Sursa: Skype

               inapoi la Yahoo
Etichete: Skype, HD

Publicitate

Comentariile utilizatorilor

(necesar)
(necesar)
(necesar)
Copyright © 2012 Apropo Media Termeni şi condiţii | Contact
Statistici SATI