LG a depus cerere în Coreea de Sud pentru marca X5. Ar putea fi folosită pentru o versiune mai ieftină de LG G5

25.05.2016
LG a depus cerere în Coreea de Sud pentru marca X5. Ar putea fi folosită pentru o versiune mai ieftină de LG G5
LG a depus recent cerere, la autoritatea din Coreea de Sud care se ocupă cu drepturile de proprietate intelectuală, pentru a obţine marca X5. Nu este vorba doar de un nume ci şi de un logo, pe care îl puteţi vedea în imaginea de mai jos. 
 
LG are deja două modele de smartphone-uri în seria X, numite X cam şi X screen. Compania oferă pe anumite pieţe o versiune mai ieftină a celui mai nou vârf de gamă al său, numită LG G5 SE, dar este posibil ca marca X5 să fie folosită pentru o versiune „lite” a dispozitivului. 
 
Citeşte şi: LG a lansat un update misterios pentru accesoriul 360 CAM
 
 
Astfel, LG X5 ar putea avea un preţ situat între cele ale G5 şi X cam. Sau ar putea fi vorba de o versiune rezistentă a G5, aşa cum este varianta „Active” a Galaxy S7. 
Tags:
Urmărește Go4IT.ro pe Google News
Adrian Popa
Adrian Popa
Adrian Popa este jurnalist și publisher în grupul ArcMedia, unde se ocupă de site-urile tematice. Are 19 ani de experiență în presa centrală și a debutat ca jurnalist specializat în piețele financiare și tehnologie. Pe lângă aceste domenii, mai scrie despre business și apărare. Este ... citește mai mult