HTC Pico se anunţă a fi un nou telefon Android accesibil, o alternativă la deja binecunoscutul Wildfire S. Smartphone-ul Pico va rula Android 2.3 Gingerbread pe o platformă hardware definită de un procesor Qualcomm la 600 MHz şi 384 MB RAM.
Ecranul are o dimensiune de 3.2 inch şi 320 x 480 pixeli rezoluţie. Pozele sunt realizate de o cameră de 5 MP cu autofocus, asistată la nevoie de un LED Flash.
Conectivitatea include suport HSDPA şi Wi-Fi 802.11n, alături de tehnologia Bluetooth 3.0.
Stocarea aplicaţiilor şi conţinutului multimedia se face în memoria internă de 512 MB, cel puţin până la achiziţionarea unui card microSD de maximum 32 GB.
Navigaţia este posibilă mulţumită receptorului GPS integrat.
Smartphone-ul are 102 x 58,5 x 12,8 mm, greutatea nu este momentan cunoscută. HTC Pico va fi lansat oficial în ultima parte a acestui an, iar în perioada sărbătorilor va ajunge în magazinele de profil.
Sursa: Unwired View






Symbian Carla nu va mai fi lansat, devine Feature Pack pentru Belle
HTC One XL – preţ şi disponibilitate în Europa
Windows Phone 7.5 necesar pentru accesul la Marketplace
După Full HD, telefoane mobile cu filmare 4K?
iPhone 5 cu ecran wide de 4 inch şi interfaţă reproiectată?
Bărbaţii infideli sunt mai predispuşi la atac de cord
Top 10 specii noi ale anului 2012 (FOTO/VIDEO)
Yves Rossy - omul care s-a visat pasăre

Comentariile utilizatorilor