Go4it.ro isi premiaza fanii: castiga un super mouse Logitech G700! Intra pe pagina Go4it.ro de Facebook si participa.
Sid Meier, creierul din spatele mai multor jocuri de mare succes, are o veste excelentă pentru fanii Civilization: va exista un al cincilea joc seria Civilization în care fanii îşi vor putea duce mai departe planurile de dominaţie mondială, fie pe cale diplomatică fie cu ajutorul armatelor.
Civilization V va veni, aşa cum este normal, cu câteva lucruri noi care vor face probabil deliciul fanilor jocurilor de strategie, în special al celor pe tururi. Una dintre schimbările care va avea cel mai mare impact asupra strategiilor adoptate este sistemul hexagonal care va înlocui pătrăţelele de până acum. Hexagoanele din Civilization V nu sunt o noutate şi pentru fanii mai în vârstă ai jocurilor de strategie. Acelaşi sistem exista în seria Panzer General pe vremea când instalam jocurile de pe dischete.
Noul joc din serie va dispune de un nou engine grafic care promite o experienţă vizuală mult mai bună şi animaţii complete în cazul conducătorilor fiecărei civilizaţii. Pe partea militară se vor remarca bombardamentele de la distanţă care vor permite unităţilor specializate să atace din interiorul propriului teritoriu.
Totodată, Civilization V va veni cu o serie de funcţii noi pe partea de multiplayer. Producătorul promite că multiplayer-ul va face sarea şi piperul jocului.
Civilization V urmează să fie lansat în a doua parte a aceluiaşi an. Tot cam în aceeaşi perioadă va apărea şi versiunea socială a jocului Civilization, cea care va putea fi jucată pe Facebook.

Sursa: Crunch Gear






Trailer cu secvenţe din joc pentru DiRT: Showdown
Jocuri de acţiune - top 5, pe Go4games.ro
Următoarea generaţie a consolei xBox nu acceptă jocuri folosite
Review Star Wars: The Old Republic
Resident Evil 6 a fost anunţat oficial!
Cercetătorii au aflat de ce au dungi zebrele
Români în Uganda: ascensiune pe Margherita Peak
America şi Eurasia se vor uni la Polul Nord (VIDEO)

Comentariile utilizatorilor